МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧИЙ ДЕНЬ

Date: 8 березня 2023 о 11:50, Refreshed 8 березня 2023 о 12:02
54 view

Сьгодні учні 9 класу разом з класним керівником здійснили оналай-подорож в минуле, а саме ІСТОРІЮ виникнення МІЖНАРОДНОГО ЖІНОЧОГО ДНЯ.
В Україні та світі відзначають Міжнародний жіночий день, який також називають День боротьби за права жінок. Спочатку свято зароджувалося як день солідарності жінок у боротьбі за свої права.

Сьогодні в Україні та світі відзначають Міжнародний жіночий день, який також називають День боротьби за права жінок. Спочатку свято зароджувалося як день солідарності жінок у боротьбі за свої права, але поступово в нашій країні трансформувалося у «день весни, кохання та жіночності».

Історія свята

Свято зародилося на початку ХХ століття, коли лідерка жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін у ході другої Міжнародної конференції працюючих жінок у Копенгагені висунула ідею святкування Міжнародного жіночого дня. Вона запропонувала, щоб свято відзначалося щороку у різних країнах світу в один день. Метою свята Цеткін назвала боротьбу жінок за права.

У США свято жіночої солідарності почали святкувати у 1909 році, але воно протрималося недовго, до Першої світової війни. Лише у 1975 році Міжнародний жіночий день офіційно визнали в країні після того, як свято було проголошено ООН.

У Європі святкування вперше відбулося 19 березня 1911 року в Австрії, Німеччині, Данії та Швейцарії. Тоді на вулиці вийшли понад мільйон демонстрантів, які вимагали надати жінкам виборчі права, право на рівну оплату праці та право обіймати державні посади.
Comments:
Only authorized users can leave comments.