МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧИЙ ДЕНЬ
Сьгодні учні 9 класу разом з класним керівником здійснили оналай-подорож в минуле, а саме ІСТОРІЮ виникнення МІЖНАРОДНОГО ЖІНОЧОГО ДНЯ.
В Україні та світі відзначають Міжнародний жіночий день, який також називають День боротьби за права жінок. Спочатку свято зароджувалося як день солідарності жінок у боротьбі за свої права.
Австрії, Німеччині, Данії та Швейцарії. Тоді на вулиці вийшли понад мільйон демонстрантів, які вимагали надати жінкам виборчі права, право на рівну оплату праці та право обіймати державні посади.
Сьогодні в Україні та світі відзначають Міжнародний жіночий день, який також називають День боротьби за права жінок. Спочатку свято зароджувалося як день солідарності жінок у боротьбі за свої права, але поступово в нашій країні трансформувалося у «день весни, кохання та жіночності».
Історія свята
Свято зародилося на початку ХХ століття, коли лідерка жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін у ході другої Міжнародної конференції працюючих жінок у Копенгагені висунула ідею святкування Міжнародного жіночого дня. Вона запропонувала, щоб свято відзначалося щороку у різних країнах світу в один день. Метою свята Цеткін назвала боротьбу жінок за права.
У США свято жіночої солідарності почали святкувати у 1909 році, але воно протрималося недовго, до Першої світової війни. Лише у 1975 році Міжнародний жіночий день офіційно визнали в країні після того, як свято було проголошено ООН.
У Європі святкування вперше відбулося 19 березня 1911 року в Австрії, Німеччині, Данії та Швейцарії. Тоді на вулиці вийшли понад мільйон демонстрантів, які вимагали надати жінкам виборчі права, право на рівну оплату праці та право обіймати державні посади.