Робота комісії громадського контролю

Дата: 25 березня 2021 о 11:27, Оновлено 26 березня 2021 о 06:48

Контольна експертиза 11.12.2020

Контольна експертиза 15.09.2020

Робота комісії громадського контролю в Роздольській гімназії

Склад комісії громадського контролю

Голова комісії:

Бондаренко К.І., медична сестра, завідуюча ФАП "Ясна Поляна"

Члени комісії:

Гайденко А.Ю., член батьківського активу;

Прихідько Н.П., член батьківського активу;

Коноваленко Л.М., учитель основ здоров'я

про комісію громадського контролю за якістю харчування

Громадський контроль - це організаційно оформлена діяльність громадян України  з контролю за відповідністю діяльності  об'єктів громадського контролю  нормам  Конституції  України,  законів  України,   інших актів законодавства та за дотриманням ними державної дисципліни. Об'єктами громадського контролю є підприємства, установи, організації, їх посадові особи, які здійснюють організацію харчування учнів  у  закладах освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Комісія громадського контролю за якістю харчування (далі - Комісія), утворюється при Роздольській гімназії  з метою здійснення контролю за організацією повноцінного збалансованого харчування, роботою харчоблоку, організацією постачання продуктів харчування.

Комісія є дорадчим органом.

У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, законами України, нормативно-правовими актами міністерства освіти і науки України, Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу

Завдання комісії:

контролювати роботу шкільного харчоблока;

активно сприяти покращенню обслуговування учнів;

забезпеченню належних умов харчування та зниження рівня кишково-шлункових захворювань серед учнів.

Робота Комісії полягає в тому, щоб виявляти недоліки у діяльності робітників харчоблоку і активно допомагати їх усуненню, вносити пропозиції на розгляд адміністрації гімназії та вимагати усунення вказаних недоліків.

Комісія громадського контролю звітує про свою роботу на засіданнях Ради закладу.

Основною формою роботи Комісії є засідання, які проводяться у міру необхідності, але не менш ніж один раз на півріччя.

Рекомендації Комісії приймаються колегіально, більшістю голосів від загальної кількості присутніх членів Комісії.

Рекомендації Комісії оформляються протоколами, які підписуються головою Комісії та її відповідальним секретарем.

Перевірка меню та правильності калькуляції приготовлених страв

Контролер повинен вимагати, щоб у їдальні на видному місці вивішувалося меню, в якому чітко та ясно були б вказані найменування страв, вага порції та ціна страви.

Необхідно напередодні ознайомитися з меню, калькуляцією, накладною, вияснити: чи входять до меню страви, які користуються великим попитом і потурбуватися, щоб ці страви готувалися у достатній кількості протягом усього дня.

Під час огляду відпускання страв контролер повинен прослідкувати, щоб перші страви наливалися у достатній кількості проливною масою, а другі страви перед подачею зважувалися. Вага порції вказується в меню і вона повинна відповідати нормі виходу готової продукції, установленої для кожної страви у збірнику розкладів.

У їдальні на видному місці біля роздачі повинні бути виставлені розміряні за вагою контрольні порції страв на день.

Перевірка роботи їдальні

Громадський контролер зобов'язаний:

1. Перевірити вчасне отримання та доставку в їдальню  продуктів, а також наявність установленого запасу продуктів у необхідному асортименті.

2 Слідкувати за наявністю необхідного асортименту страв, добиваючись необхідного щоденного приготування різноманітних виробів.

Слідкувати за правильністю зберігання у коморах і підсобних приміщеннях їдальні, за дотриманням установлених строків реалізації продуктів, що швидко псуються.

Перевіряти правильність закладки продуктів у котла, вихід напівфабрикатів та готової продукції, слідкувати за якістю приготовленої їжі, а також за тим, щоб на роздачу надходила така ж кількість порцій, яка була приготовлена; контролювати правильність ваги відпущеної продукції.

Слідкувати, щоб в їдальні вчасно вивішувалося меню з зазначенням кожної страви, ваги закладки продуктів і ціни.

Перевіряти дотримання в їдальні правильності калькуляції приготовлених страв, чи всі продукти, вказані у калькуляції, закладені при приготуванні їжі, чи не порушуються установлені ціни на продукти, а також націнки на сировину.

Перевірити дотримання в їдальні, буфеті правил санітарії, вчасне миття котлів та посуду, санітарний стан підсобних приміщень.

При виявленні недоліків у роботі їдальні та порушенні правил торгівлі контролери складають відповідні акти та приймають міри щодо усунення виявлених недоліків.