Новини
МІННА БЕЗПЕКА: Ці правила має знати кожен!
Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
Торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.
Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.
Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.
Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).
Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.
Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.
ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?
Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.
Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.
Якщо ви або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.
Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.
Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 зі 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета).
По можливості до прибуття правоохоронних органів або спеціальних служб вживіть заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей. Негайно повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи або спеціальні служби.
29 січня українці вшановують пам'ять Героїв Крут – студентів, які відчайдушно стримували більшовицький наступ біля залізничної станції, внаслідок чого більшовицькі війська втратили боєздатність на декілька днів, що дало час українській делегації укласти Берестейський договір.
Бій між Армією УНР і Червоною гвардією відбувся у 1918 році біля залізничної станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Стратегічно важливу станцію під Чернігівщиною, яка вела до Києва, захищали студенти старших курсів першої в Україні юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького. На допомогу їм були спрямовані Студентський курінь та курінь «Смерті».
22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.
Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі. Подія основоположна для українського державотворення. Вона повністю руйнує твердження російської пропаганди, буцімто українські землі вперше об’єднав Сталін у 1939 році. Ідея соборності України була ключовою для наступного покоління учасників українського визвольного руху у XX столітті.
Акт Злуки 22 січня 1919 року увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.
День Соборності України – це державне свято, яке відзначається щорічно 22 січня. Цей день вшановує пам'ять про об’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину соборну українську державу у 1919 році.
Головна традиція в День Соборності — це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об’єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році — тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. Ланцюг починався у Києві на Софійській площі та прямував на Житомир, Рівне, Львів, Тернопіль, Стрий, Івано-Франківськ. Численна кількість українців (за даними в акції взяли участь 3 мільйони людей) об’єдналися в живий ланцюг, ще раз засвідчуючи акт злуки між різними землями країни.
В Україні працює спеціалізований електронний антибулінговий застосунок. Скористатися ним можна за допомогою QR-коду.
Скористатися ним можна за допомогою QR-коду. Як він працює – дивіться в анімаційному відео.
https://drive.google.com/file/d/1w0jGObth50luLVjvUlE2g0gHJOSKDjGi/view?pli=1
Цей рік був дуже непростим для нашої країни. Ми пережили ще один рік в умовах війни, втрату близьких, руйнування. Але ми не здалися, ми продовжуємо боротися за свою свободу і незалежність.
Віримо, що Новий рік принесе нам перемогу і мир. Нехай цей рік буде роком відновлення, єдності і процвітання для України.
Здоров'я, везіння, любові! Усі мрії просто зобов'язані збутися. Нехай будуть легкими дороги і поменше перешкод на шляху
УЧЕНЬ! Передбачай-уникай-дій!!!
1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.
2. В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти не далеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці! Повертайся додому завчасно, щоб не накликати нещасний випадок та не потрапити до криміногенних небезпек. Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ гуляти за межами села та далеко відходити від своїх домівок.
3. Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.
4. Контролюйте своє життя “онлайн”!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте “у друзі” лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах “де прилетіло”, “куди прилетіло”, розміщення та локації військових.
5. ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!
6. Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!
7. Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1м), не використовуй не справні та не суши на них речі!
8. Будь обережний з електроприладами. Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
9. Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади, новорічну ілюмінацію!!! Коли раптом зникло світло — повідом батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикай одразу усі прилади в мережу — це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.
Під час відсутності електроенергії тривалий проміжок часу, вмій правильно користуватися ліхтарем та свічкою. Пам’ятай, що свічка — це джерело відкритого вогню в будинку і необережне поводження із нею може спричинити пожежу, гарячий віск при контакті із шкірою інколи може викликати опік. Встановлюйте свічки на спеціальних підсвічниках , на твердій і не хиткій поверхні, подалі від штор, паперу, килимів, одягу, волосся та інших легкозаймистих матеріалів та речовин
10. Дотримуйся правил безпечної поведінки при встановленні та користуванні новорічними прикрасами та ялинкою. Не забувайте, коли встановлюєте новорічну ялинку або прикрашаєте дім новорічними гірляндами, перевіряйте їх справність із дорослими, справність розеток та відсутність біля гірлянди легкозаймистих матеріалів/речовин. Ялинка не повинна перекривати вихід з кімнати. Відкритий вогонь та бенгальські вогні біля ялинки заборонені!!! Не прикрашайте фасади будинку новорічною ілюмінацією у період воєнного часу!
11. Під час планування часу на новорічні свята враховуйте дію комендантської години! Пам’ятайте, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ви можете бути притягнуті до штрафних покарань. 12.Не забувай про безпеку життя, коли опиняєшся в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідай про те, що і де вдома лежить; не розповідай про майбутні плани та поїздки; не вихваляйся та не хизуйся майном, дорогими речами, грошами; нікому не повідомляй місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.
13. Дотримуйся правил безпеки біля водойм взимку. Лід є дуже небезпечною “забавою”! Дія холодної води на організм тобі вже відома (а вода — дуже холодна!) Вода помилок не пробачає! БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ НЕ ПІДХОДИТИ!!!
14. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
15. Пам’ятайте про правила поведінки під час пандемії Covid-19. Дотримуйтесь соціальної дистанції. Не забувайте про часте миття рук з милом та перебування в громадських місцях у масках.
16. Пам’ятайте, що війна ще не завершилась. Тиша та спокій у нашому селі - це Божа милість та робота наших хлопців на передовій. Тому, давайте робити добрі, обдумані та корисні справи разом, щоб наближати перемогу та мир на наші землі.
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Зимові канікули тривають з 28.12.2024 по 12.01.2025. До занять приступаємо 13.01.2025 р.
Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн. Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість акаунтів наявних у гаджеті Вашої дитини. Все це заради її ж власної безпеки та Вашого спокою!
Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте їй, що війна триває, нагадайте про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми.
Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.
Не допускайте, щоб Ваші діти були учасниками злочину, зловживали алкоголем, цигарками та іншими шкідливими для здоров’я речовинами.
Слідкуйте, де гуляють ваші діти. Нагадайте про небезпеку перебування біля старих та аварійних будівель, погрібів, підвалів.
Не дозволяйте відходити далеко від будинку.
Забороніть ходити на водойми кататися на кризі!!! Це небезпечно!
Збережіть життя та здоров’я Ваших дітей!
І нехай ці канікули принесуть лише радість!
Миру, щастя та здоров’я у Новому 2025 році!
В разі необхідності телефонуйте:
При пожежі - 101. До поліції-102.
Швидка допомога -103. Служба газу -104.
Під час зимових канікул батьки несуть повну відповідальність за життя та здоров'я своїх дітей.
Нехай Господь вас усіх оберігає! З наступаючими новорічними святами!
Під час зимових канікул батьки несуть повну відповідальність за життя та здоров'я своїх дітей.
Наша команда "Роздольська варта" бере участь у проєкті “Двіжимба 2.0”.
“Двіжимба 2.0” - це двомісячна онлайн-активація для команд юних рятувальників по всій Україні.
Для проєкту ми вже знімали тіктоки, щоб поширити правила безпечної поведінки у темну пору доби, на дорозі, на залізниці та в інтернеті.
І фінальним завданням провели квіз-гру про всі правила безпеки.
Рекомендації
для проведення інформаційно-просвітницьких заходів
щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності
Провів роз’яснювальну бесіду про важливість і користь донорства
В рамках Тижня доброчесності-2024 (з 26.11.2024 по 06.12.2024) в Роздольській гімназії було проведено Всеукраїнського Уроку доброчесності з учнями та вчителями закладу.
Учні та класний керівник 2 класу у вересні започаткували участь у всеукраїнській Акції від Національного Банку України та Superhumanans Center по збору монет на потреби протезування, реабілітації та психологічної підтримки воїнів ЗСУ.
Активну участь взяли всі учні та педагогічний колектив нашої гімназії. Всім щира вдячність!
Кошти передано через відділення Ощадбанку організатору акції.
Щорічно у світі з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Питання домашнього насильства перебуває на особливому контролі, саме тому 7 грудня 2017 року Верховна рада України прийняла Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» № 2229-VII.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
У 7-9 класах, відбулася виховна година «Минуле стукає в наші серця».
Метою, якої було ще раз ознайомити учнів з трагічним минулим нашого народу.
А також, вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки; виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників.
Мета російських окупантів залишається незмінною вже століттями – стерти Україну з мапи світу. Підкорити нас повністю, а тих, хто не підкориться – знищити, — міністр оборони Умєров
День пам’яті жертв Голодоморів – це нагадування про те, що ворог готовий використовувати будь-які засоби для досягнення своїх цілей, навіть голод як зброю. Це день, коли ми згадуємо мільйони українців, які загинули від нелюдських злочинів, організованих кремлівською владою.
У 20-х, 30-х і 40-х роках минулого століття сосія намагалася приховати масові вбивства українців. Закопувала правду разом із жертвами у братських могилах. Брехала, заперечувала, викривлювала історичні факти. І сьогодні вона продовжує діяти так само, використовуючи ті ж злочинні методи. https://www.youtube.com/watch?v=JEFaCt8SLzs
День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що святкувалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом президента Віктора Януковича[1]. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День Гідності та Свободи
Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement).
В даному заході брали участь представники Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великобританії і США (пізніше до Руху приєдналися й інші країни).
11.11. 2024 року Східним міжрегіональним управлінням Державної служби якості освіти
проведено міжрегіональну дискусійну онлайн-платформу «Молодіжні навички заради миру та розвитку:
управління якістю національно-патріотичного виховання»для керівників закладів дошкільної, загальної середньої,
позашкільної освіти та освітніх експертів Донецької, Луганської, Харківської областей з нагоди Всесвітнього тижня якості.
У тематичному майданчику для керівників зі стажем роботи до 1 року взяла участь директор гімназії Любов Помиляйко.
31 жовтня 2024 року в Роздольській гімназії було проведено класним керівником 7 класу виховний захід на тему: Економіку вивчай – заощадливим ставай!» для учнів 6-9 класів.
Мета заходу: популяризувати вміння заощаджувати та підвищувати фінансову грамотність учнів; формувати правильні фінансові звички та раціональний підхід до витрат.
Під час проведення цього заходу був організований батл думок: «Заощадження – це свобода чи обмеження?». Кожен учень для себе взяв цікаві та корисні лайдаки про методи заощадження.
Про осінь
Легенда
Колись давно на нашій землі, в одному забутому всіма селі, жила стара чаклунка з чотирма дочками. Вона передавала їм свої знання, дочки прислухались до матері і намагались запомнить всі поради. Найкращою ученицею була третя дочка, яку звали Осінь.
В дитинстві вона була найсумліннішою, помагала односельцям. Недаремно її назвали на честь найбагатшої і найщедрішої пори року. Мрією дівчинки було знайти зілля, яке зацвітає раз на сто років. Цю квітку може зірвати тільки людина з чистим серцем і думками. Але душа того, хто зірве її, мусить покинути тіло.
Одного разу трапилось так, що Осінь побачила чарівну квітку, краса якої була незрівнянна. Тільки дівчина зірвала квітку, як відчула слабкість і впала нежива. Мати підхопила своє дитя і почала гірко плакати. Стрепенувся осінній ліс, скинув своє пишне вбрання. Птахи перестели співати.
І до нинішнього дня, коли настає осінь, разом з матір’ю дівчини сумує вся природа. За нею плаче небо, птахи покидають свої домівки, а ліс жовкне і скидає золоте листя.
ЛЕГЕНДА ПРО ОСІНЬ
За народним переказом осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишала батьківський дім і стала
Четвертою порою року. Посилаючи осінь на Землю Сонце сказало їй: - Забирай усе моє багатство я
Віддаю все своє золото, будь щедрою і люди полюблять тебе. – І осінь виконує наказ Сонця, кожного разу
Дарує нам щедрий врожай овочів та фруктів, і чарує нас своїм осіннім золотом.
Довгим журавлиним ключем літо вже відлетіло у вирій. Рожевощока осінь, як справжня господиня,
Наводить лад: позолотила діброви та запросила в гості ранкову прохолоду