Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 37 чоловік

Творча лабораторія

Дата: 3 березня 2020 о 08:19, Оновлено 26 листопада 2023 о 09:40
Автор: Ковтун Н. В.

29 листопада – 200 років від дня народження Матвія Симонова (літературний псевдонім – Матвій Номис, Білокопитенко Василь; 1823 – 1900), українського письменника, педагога, етнографа

Матвій Симонов – відомий етнограф, фольклорист, видавець. Учителював у Ніжинській і Немирівській гімназіях, був директором Лубенської чоловічої гімназії. Написав оповідання з народного життя: «Тітка Настя», «Дід Мина і баба Миниха», «Автобіографія Василя Петровича Білокопитенка», «Різдвяні свята». Цікавою є його праця «Українські приказки, прислів’я та ін. Збірники О. Марковича і других. Спорудив М. Номис». Гарні знання української мови й мовознавчі дослідження Матвія Номиса стали в нагоді під час створення словника української мови, над яким українські культурні та наукові діячі працювали майже протягом усієї другої половини ХІХ ст. Результатом цієї роботи було видання «Словника української мови» за редакцією Бориса Грінченка (1907 – 1909 рр.).

29 листопада – 245 років від дня народження Григорія Федоровича Квітки-Основ’яненка (1778 – 1843), українського письменника, громадсько-культурного діяча. 

Г. Ф. Квітка-Основ’яненко відомий як член Товариства наук при Харківському університеті, член-кореспондент Міністерства внутрішніх справ, суддя Харківського совісного суду та голова Палати карного суду, один із засновників і директор професійного театру в Харкові, фундатор Інституту шляхетних дівчат, публічної бібліотеки, співвидавець журналу «Український вісник», ініціатор видання альманахів «Ранкова зірка» й «Молодик». Григорій Квітка-Основ’яненко – перший класик художньої прози та соціальнопобутової комедії в літературі. У своїх творах він порушував питання про високоморальні та етичні якості людини, акцентував на особливостях національного характеру, специфіці мислення, вірувань, звичаїв, побуту, на цінностях та ідеалах українців.

27 листопада – 160 років від дня народження Ольги Юліанівни Кобилянської (1863 – 1942), української письменниці, громадсько-культурної діячки

    Ольга Кобилянська – рання буковинська феміністка, близька подруга й соратниця Лесі Українки, представниця нової соціально-психологічної школи в українській літературі кінця ХІХ – початку ХХ ст., організатор «Товариства руських жінок на Буковині». Авторка творів про соціальне й суспільне буття, проблеми буковинського села та українського жіноцтва: повістей «Людина», «Царівна», «Земля», «У неділю рано зілля копала»; оповідань «Вовчиха», «Лісова мати», «Не смійтесь». Вона є однією з найважливіших постатей раннього модернізму в українській літературі.

25 листопада – 185 років від дня народження Івана Семеновича Нечуя-Левицького (1838 – 1918), українського письменника, етнографа, педагога. 

        Іван Нечуй-Левицький був прихильником розвитку національної школи в Україні; викладав у Полтавській духовній семінарії, гімназіях Каліша, Седлеця та Кишинева. Відомий як член Південно-Західного відділу географічного товариства, НТШ у Львові; автор підручника «Граматика української мови (у 2 ч.), статей із педагогіки «Школа повинна бути національна», «Педагогічна проява в народній школі», роману «Князь Єремія Вишневецький», історичної драми «Маруся Богуславка», повістей «Микола Джеря», «Кайдашева сім’я», «Старосвітські батюшки та матушки», які й нині залишаються серед найкращих творінь української літератури.

Шевченко – відомий  та незвіданий…

Тара́с Григо́рович Шевче́нко (25 лютого (9 березня1814, с. МоринціКиївська губерніяРосійська імперія (нині Звенигородський районЧеркаська областьУкраїна) — 26 лютого (10 березня1861Санкт-ПетербургРосійська імперія) — український поетпрозаїкмислительживописецьграверетнографгромадський діячНаціональний герой і символ України. Діяч українського національного руху, член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860).

Літературна спадщина Шевченка, центральну роль у якій відіграє поезія, зокрема збірка «Кобзар», вважається основою сучасної української літератури та багато в чому літературної української мови.

Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації, джерелом національно-політичної свідомості, а сам поет — символом України. Шевченко — виняткове явище також у світовій літературі. З 47 років життя поет пробув 24 роки в кріпацтві, 10 — на засланні, а решту — під наглядом жандармів. Шлях Шевченка до творчих висот визначив в образній формі І. Франко:

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа.
Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури.
Він був самоуком і вказав нові, свіжі й вільні шляхи професорам та книжним ученим
»

Шевченко був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. Він вважається основоположником нової української літератури і родоначальником її революційно-демократичного напряму. Саме його творчість дала ті начала, які стали провідними для передових українських письменників другої половини XIX — початку XX століть. Шевченко першим в українській літературі виступив як істинно народний поет, твори якого більш змістовно відбили почуття й думки трудящих мас та їхні віковічні прагнення до свободи, на відміну від своїх літературних попередників, які в своїх творах критикували лише окремі явища тогочасного життя, як: знущання поміщиків з селян, хабарництво чиновників. У своїх творах він створив новий позитивний образ — борця та судді проти самодержавно-поміщицького ладу й борця за щастя народу.

          Окрім літературних досягнень, з якими ми частково знайомимося в шкільному курсі, Шевченко був знаним художником, академіком Імператорської академії мистецтв. Його життєвий шлях був всіяний труднощами, незважаючи на які, він невтомно йшов до своєї мети, боровся з кріпацтвом.

          І хоча він не зміг побачити свою рідню вільною, як мріяв, помер знаючи, що кріпацтво відмінено 3 березня (19 лютого)1861 року указом імператора Олександра ІІ.

Більш детально про життєвий та творчий шлях  Тараса Григоровича Шевченка ви можете дізнатись за посиланням https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B5%D0%B2%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%A2%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%81_%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 , а я пропоную вам переглянути його автопортрети різних років. Можливо, що деякі з них здивують вас, і ви їх побачите вперше.

Попри те, що Шевченко протягом життя був «душею компанії», любив сміятися, допомагати іншим і вмів розвеселити незнайомих людей, його звикли показувати із суворим виразом обличчя. Також хоча він помер доволі молодим (у 47 років), його часто відтворюють як дідуся, із зморшками.

За життя Шевченка лише незначна частина його творів побачила світ. То були його ранні поезії. Збірки творів Шевченка найчастіше друкувалися під назвою «Кобзар». Першим повним виданням поезій Шевченка став «Кобзар» 1907 року за редакцією Василя Доманицького. Вперше повне видання творів у п'яти томах було підготоване до друку за редакцією Богдана Лепкого й вийшло у 1919—1920 роках. До цього, від часу появи «Кобзаря» у 1840 році і до 1920 року, не існувало жодного видання, яке охоплювало б всю спадщину письменника: поезію, прозу, драматургію, малярську творчість. Надалі кількість повних видань, або зібрань творів Шевченка, збільшувалася, одним з найбільших було шістнадцятитомне видання за редакцією Павла Зайцева 1934—1939 років. Окрім регулярного друку в Радянському Союзі, у 20-х—80-х роках XX століття зростала кількість перекладів творів поета у світі, зокрема, у Польщі, Чехословаччині, Болгарії, Німеччині, Англії, Франції, Італії, США, Канаді тощо.

Пам'ять про Шевченка вшановують як в Україні, так і за її межами, зокрема, 2014 року, до 200-річчя від дня поета на телеканал «Інтер» створив першу інтерактивну мапу об'єктів, присвячених йому.[200] В світі налічується 1384 пам'ятників Шевченку. Ім'ям поета названо топоніми (населенні пункти, вулиці, площі, райони, парки), освітні та культурні заклади (університети, інститути, бібліотеки, театри), космічні об'єкти (кратер на Меркурії, астероїд, мала планета), кораблі тощо. Митцями поету присвячені фільми, скульптури і картини. Випускаються банкноти, монети, поштові марки, значки, з портретами Шевченка.

Націона́льна пре́мія Украї́ни і́мені Тара́са Шевче́нка часто згадується просто як Шевченківська премія  державна нагорода України, найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва. Заснована 1961 року.

Національна премія встановлена для нагородження за найвидатніші твори літератури й мистецтва, публіцистики й журналістики, які є вершинним духовним надбанням Українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення й демократизацію українського суспільства.

22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.

Хвилинка - цікавинка.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=732622741482263&id=100042036301150

Хвилинка - цікавинка.

https://fb.watch/csW6Izjwxo/

Дорогі наші книголюбчики! Сумуєте? За новими книжками, друзями та спілкуванням? То добірка світлин розвіє ваш сум і нагадає про те, що вже час мріяти про довгоочікувану зустріч! Будьмо наполегливими та терплячими: читаємо, малюємо, навчаємося, допомагаємо усім, хто потребує допомоги. І своїми справами наближаємо Перемогу! А якщо ви вже перечитали всі книжки з домашньої бібліотечки, то завітайте до віртуальної за посиланням, де ви можете читати онлайн чудові дитячі книжки, з яскравими малюнками, на будь-які вподобання.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=730217465056124&id=100042036301150

Попередження про небезпеку! Будьте обережні!

https://fb.watch/csUcjV0G2s/

 

Вірші про Україну - учні Роздольської гімназії

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=723244565753414&id=100042036301150

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=723291749082029&id=100042036301150

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=723242219086982&id=100042036301150

Кожна дитина повинна знати про небезпечні знахідки!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=719293809481823&id=100042036301150

 Інформаційна година "Україна починається з тебе" День єднання несе собою важливу мету: показати, що українці єдина нація, яка любить свою Батьківщину та рідні землі. 

Бук-пригода «Разом з Вінні».

Щороку 18 січня в усьому світі відзначають День Вінні-Пуха - найзнаменитішого плюшевого ведмедя, про пригоди якого написав Алан Олександр Мілн.

На захід завтіали учні молодших класів. Бібліотекар познайомила дітей з біографією відомого англійського письменника А. Мілна, автора відомої казкової повісті про Вінні-Пуха, а класні керівники організували веселі перерви призначені цій події.

 

День Соборності України

Учні Роздольської гімназії відчувають себе причетними до історії та сьогодення своєї Батьківщини. З метою формування в учнівської молоді національної гідності та патріотизму, бібліотекар та класні керівники для учнів початкових класів  провели захід, присвячений Дню Соборності України.

Гімназія бере участь у фотовиставці "Україна-це ми!"

 

"Щедрий вечір, добрий вечір"

Невіддільним атрибутом різдвяних свят є колядки, щедрівки та посівалки, які передаються з вуст в уста вже кілька поколінь.

 

 «Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя»

В бібліотеці нашої школи  на протязі  І семестру бібліотекар в тісній співпраці з вчителем основ здоров’я, фізичної культури, класними керівниками проводили цикли бесід, диспути, діалоги, бібліотечні уроки на тему: «За здоровий спосіб життя»

Листопад

В Роздольській шкільній бібліотеці пройшло коло спілкувань під гаслом«Ти не можеш змінити світ, але не маєш права нічого не робити». Бібліотекар Долженкова В.В. розкрила поняття «толерантність», зупинилася на питаннях толерантної поведінки, звичок, чуйності, взаємоповаги, людяності, терпимості і небайдужості. Учасники кола спілкувань під час заходу прийняли участь у вправі «Толерантна та інтолерантна особистості», під час вправи «Чарівна крамниця» з'ясували, яких якостей їм не вистачає для того, щоб вважатися справді толерантними людьми , створили «дерево толерантності» та інше..

 

Місячник шкільної бібліотеки

https://docs.google.com/document/d/1wiGDyTKfGWfwf8lPHNmoMxcxnfUPxJUJ/edit?usp=sharing&ouid=107635531924287586445&rtpof=true&sd=true

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.