План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу(цькуванню) в закладі освіти

Дата: 13 травня 2020 о 22:23, Оновлено 7 березня о 11:23

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу i домашньому насильству на  2023/2024 н.р.

Профілактика булінгу

Як допомогти дитині

Наказ МОН "Про створення безпечного середовища"

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності)

заяв про випадки булінгу (цькування) в Роздольській гімназії

У випадках, коли Ви маєте підозри жорстокого поводження з дитиною або є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, інших працівників навчального закладу або інших осіб), Ваші дії:

• повідомити про це в усній чи письмовій формі адміністрацію навчального закладу;
  • самостійно письмово повідомити про це територіальний підрозділ служби у справах дітей за місцем проживання дитини;
  • самостійно повідомити про виявлений факт жорстокого поводження з дитиною кримінальну міліцію у справах дітей або будь-якого працівника органів внутрішніх справ.

В заяві чітко описати усі відомі Вам чи почуті від самої дитини, учасників або свідків, факти, в діях яких Ви вбачаєте один із видів насилля (психологічний, фізичний, економічний чи кібер-булінг), вказавши конкретні прізвища, дати, час та місце де все відбувалося.

У випадках, коли до Вас звернулася дитина з усною скаргою щодо жорстокого поводження з нею, Ваші дії:

• оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до адміністрації навчального закладу;
  • оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до територіального підрозділу служби у справах дітей;
  • оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до органів внутрішніх справ;
  • повідомити про це в усній чи письмовій формі від свого імені у вказані (перераховані) вище органи.

У випадках, коли Ви стали свідком жорстокого поводження з дитиною, Ваші дії:

• якомога швидше повідомити про цей факт адміністрацію навчального закладу;
  • одночасно повідомити територіальний підрозділ служби у справах дітей та поліцію.

ЗРАЗОК ЗАЯВИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Директору  Роздольської гімназії

Наталинської сільської ради

Красноградського району

Наталії КОВТУН

(ПІБ одного з батьків)

контактний тел.

З А Я В А

Доводжу до Вашого відома, що останнім часом мій син (донька)                                                                 ______(ПІБ дитини), постійно зазнає морального та фізичного тиску з боку учнів (учениць)                                                          класу ______________________________________________ (ПІБ дітей-кривдників).

Прошу терміново розібратися в ситуації, що склалася.

Додатково вказати обставини, причини, можливі попередні прояви булінгу, прізвища присутніх про вчинені дій, які постраждалий визнав як булінг тощо. Додати документи, письмові свідчення, посилання на інші джерела, які можуть містити докази булінгу (цькування) тощо.

Дата_________________                                     Підпис _____________

ЗРАЗОК ЗАЯВИ ДЛЯ УЧНІВ

Директору  Роздольської гімназії

Наталинської сільської ради

Красноградського району

Наталії КОВТУН

(ПІБ учня)

З А Я В А

23 лютого 2023 року на перерві учень (учениця) ____________________ПІБ  в присутності однокласників словесно мене образила та нанесла тілесні пошкодження. Це призвело до нервового зриву, відмови бути присутнім на уроках. Звертаю Вашу увагу на те, що учень (учениця) _________________ПІБ не вперше застосовує такий вид цькування по відношенню до мене та до інших учнів класу. Прошу вивчити факти, зазначені у заяві, та захистити мене від жорстокого поводження і психічного насилля з боку однокласниці (однокласника) ______________ПІБ.

Дата_________________                                     Підпис _____________

Порядок  реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

1. Учасники освітнього процесу подають заяву керівництву закладу освіти або його засновнику про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
  2. Керівник закладу освіти або його засновник розглядає заяву в день її подання та видає рішення про проведення розслідування.
  3. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію.
  4. Керівник закладу освіти для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання. До складу комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи. для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.
  5. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
  6. Потерпілий чи його/її представник також можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування)